Doma laukums

cik mīļi!, foto, Pentacon six TL, Rīgas ainiņas

Kā gan sauca to spēli ar metāla bumbām, kādu parasti spēlēja onkulīši Francijas dienvidos un Londonas klerki rozā kreklos korporatīvajos “team-building” pasākumos, jo tieši tādu šovakar spēlē jaunieši Doma baznīcas ieplakā. Iegrimuši spēlē jau gandrīz stundu, ka nemana ne vēsumu, ne draudzenes, kas noskatās metienos.

Un, ja tā padomā, kas gan būtu Doma laukums bez tās ieplakas… agros rītos tajā uzrodas vīriņš, kas staidzina suni, vasarā bērni tur pat met kūleņus no kalna lejā, a pārīšu dejošana vai norunātie randiņi ar ziediem brīvdienu rītā pirms desmitiem varētu būt šīs vietas otrais vārds. Jo šeit nevar nepatikt –  āra kafejnīcas devušās ziemas guļā, baznīcas pulkstenis ticis pie izgaismotas ciparnīcas, svaigi kruasāni dzimst kvartāla attālumā, bet ļaudis darbdienu rītos šķērso laukumu diagonālītēs ar kafijas krūzēm rokās.

krituši lietussargi

8 thoughts on “Doma laukums

  1. Nekā nezinu par pensionāriem Francijā, esmu redzējis to spēlējam tikai jauniešus Alūksnē :D Teorētiski to nosauc par Bowls, lai gan oriģinālā Bowls spēlē ar parastām bumbām, tās ripinot, bet LV zem šī nosaukuma pārdod spēli, kas iet ar smagām metāla bumbām pa gaisu.

  2. Tā nav ieplaka bet gan “Bedre”. Un es nezinu vai tur pie vainas ir meteorīts, lāpsta vai Koļa 2. Izskatās ka Latvijā tagad liela interese par bedrēm :)

  3. Es vēl varu izstāstīt, ka septembra beigās – oktobra sākumā notika šo smilšu ravēšana. Katru dienu pa nelielam gabaliņam tika stingri nosprausta robeža starp zemi un zāli, un dotajā brīdī tā vieta ir kā radīta šai spēlei.

  4. man ir bumbas spēlei. un vēl vajag kompāniju ziemas sezonai. jo visas pārējās ir jau izmēģinātas jūrmalā pretī baltajai kāpai. tā ka ja gribās mētāt metāla lodi ap 350gr smagu – piesakās.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s