Aizspogulija

atziņas

Šajā nedēļas nogalē no darba biju paņēmusi digitālo atālumu mērītāju, lai izpalīdzētu ar kāda dzīvokļa uzmērīšanu. Novakarē sāku niekoties – mērīt attālumus savās mājās un arī no balkona līdz kaimiņmājai [45 m starp citu], cerot nevienu nesabaidīt ar sarkano lāzerpunktiņu. Vēl nolēmu pārbaudīt, vai mērot pret spoguli aparāts protestētu vai nomērītu divtik attālumu, tā kā spoguļdurvīs atspīd gaiteņa siena, un visi taču zina, ka spogulī ir tieši tāda pati pasaule un dzīve, tikai otrādāk.

Un tad sekoja fizika mazajiem… mērot gaiteņa platumu no spoguļa virsmas pret sienu ieguvu 1,6 m, savukārt pretējā virzienā no sienas uz spoguli, kur punktiņš fiksējas uz atspīdumu tai pašai pretējai sienai, attālums bija nevis dubultā, bet gan 2,6m. Ak tā! Milzu saviļņojums par acīmredzamo atklājumu – tātad Aizspogulija īstenībā ir ciešāk saspiesta, un tikai mūsu acīm izskatās tāda pati… un tad zvans pie durvīm,  ciemos ieradusies Eve. Agnese velk ārā aparātu un sāk demonstrēt atklājumus. Un ko domājies! Tas mērītājs tagad izmēra, ka attālums spogulī ir tieši dubultā garāks – 3,2 m, nevis 2,6 m kā iepriekš.

Visa kolosālā teorija par saspiesto Aizspoguliju aiziet pīpenēs jebšu staigāties pa pļavu, lasot margrietiņas.


6 thoughts on “Aizspogulija

  1. Lāzera stars noslēpumu par aizspogulijas kompresēto dabu atklāja tikai Tev. Viņš tāds! Kad ieradās Eve, viņš Tevi pārbaudīja – un protams izpļāpājies. Nekas cits neatlikā kā safabricēt rādījumus un nekad vairs nerunāt par intīmām tēmām.

  2. te vēl par spoguļu tēmu, nu tas tā, vienkārši btw
    Atspulgs ir kāda apkārtējās pasaules fragmenta spoguļattēls. To uztver un, starus laužot, atstaro dažas virsmas. Vissenākais spogulis bija ūdens, pēc tam pasaule atstarojās cilvēka radītā metāla vai stikla spogulī. Visdziļākais spoguļa slānis ir cilvēka dvēsele, kas spēj sniegt visspilgtāko atspulgu. Kāds būs atspulgs, atkarīgs gan no gaismas, virsmas un vērotāja redzes leņķa – pat, cieši līdzās stāvot, cilvēku redzējums var būtiski atšķirties – vienmēr priekšplānā būs paša atspulgs

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s