“KRUIZ”

kafejnīcas, Rīgas ainiņas

Atkal par kafejnīcām.

Šīs dienas jaunatklātā vieta – kafe KRUIZ uz Ģertrūdes ielas. Tā kā par auto novietošanu dabūju iemest veselu latu, bet, lai izvēlētoss terasē iebūvējamās lampas, veikalā vajadzēja vien kādas 20 minūtes, nolēmu pabrokastot minētajā kafeinīcā iepretīm. Kas šai vietai tik interesants?

Pirmkārt – logotips, dievinu, kad cilvēki neapgrūtina māksliniekus un uzzīmē/ uzraksta to paši. Nu labi, varbūt tur kāds tomēr rāvies caurām naktīm.

KRUIZ

KRUIZ

Otrkārt interjers – te var atrast visu – sarkanus un gaišzilus dermantīna dīvānus, zeltainas monogrammas uz krēslu muguriņām, vismaz 5 veidu flīzītes, ziedu kompozīcijas, radio ar krievu dziesmām, dekoratīvu tapešu joslu ar itālijas vīna pudeļu izkārtojumu zem saulainas arkādes. Sauksim to par sava veida omulību… Bet nu gods, kam gods, pankūkas ar ievārījumu, ko salīdzinoši ilgi nācās gaidīt [laikam tika ceptas īpaši man] izrādījās ļoti garšīgas un aveņu ievārījums burvīgs. Tā brokastojot un lasot avīzē par “bumeranga darbiniekiem” sākās mans rīts.

p.s. “bumeranga darbinieki” – cilvēki, speciālisti, kas kādu iemeslu pēc aiziet uz jaunu darbavietu tajā pašā nozarē, tad pēc kāda laika atgriežas atpakaļ vecajā vietā. Tam ir vairāki plusi, parasti augstāks atalgojums, amats, zināmi darba kolēģi, pazīstama darba specifika, un savi mīnusi, lielākoties psiholoģiski, sevišķi, ja aiziets ar mērenu skandālu. Lieki piebilst, ja darba devējs nav ļaunatminīgs, viņš no visa tā iegūst visvairāk.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s