9.04.2008. Parīze

ceļojums

Ja kādreiz dosieties uz Parīzi ar ryanair, tad tiksiet aizvesti ellē ratā uz Beauvais Paris lidostu, kas no pilsētas centra ir 1,5 stundas attālumā braucot ar autobusu. Vismaz labi, ka tā ir tik maza [varētu pat teikt vismazākā lidosta, ko jelkad esmu redzējusi], ka apmaldīties vai sajaukt autobusus vienkārši nav iespējams.

Ar Nikolasu no EXZYT sarunājam tikties pie Gare Du Nord stacijas galvenās ieejas, un pēcāk aizejam paēst vakariņas  mazā franču kafejnīcā, kur strādā tikai viens pāris jau sirmā vecumā, un noteikti te pavadījuši visu savu mūžu. Bārmenis, kas vienlaicīgi ir arī šefpavārs un viesmīlis, aprunājas ar katru no apmeklētājiem, pat mani, lai gan neko vairāk, kā sava, sava pateikt nevaru. Tādu kafejnīcu paliekot aiz vien mazāk, jo komercija diktē savus noteikumus. Kopš februāra arī Francijā vairs iekštelpās nesmēķē, kas nebūt neskumdina, un arī grīda pie bāra, atšķirībā no iepriekšējās reizes pirms 3 gadiem, ir tīra bez izsmēķiem. Ēdienkarte ir neliela, ko noteikti nevar teikt par vīna karti. Izvēlamies božolē un es stāstu par savu ceļojumu. Smejamies, ka ir iespējams iepazīties Liepājā  Fonteinā, norunāt visu nakti un tad pēc gandrīz gada tikties Parīzē. Man žēl, ka pagājušo vasaru neredzēju viņu performanci Labi Champi Karaostā Liepājā, jo biju tur nedēļu vēlāk. Protams, var jau skatīties video mājās siltās čībās, bet tas jau ir savādāk.

Man stāsta, ka frančiem esot tradīcija pirmajā vakarā ciemiņiem visu uzsaukt un vest izklaidēs līdz rītam. Tā nokļūstam Le Blue Note – nelielā bārā blakus Sacre Coeur kalna sānu kāpnēm, kur parasti muzikanti spēlējot brazīliešu mūziku. Šovakar te ir nedaudz savādāk, bet tāpat pilns ar cilvēkiem, kas lielākoties ir mūziķi, un redzu, kā viņi ik pa laikam nomaina viens otru uz mazas skatuvītes. “Džemo” tādu kā džezu vai fanku, ik pa laikam ļaujot kādam no māksliniekiem izpausties ar solo partiju. Bundzinieki vai perkusionisti ir tie trakākie, viņi iekarst ne pa jokam; vai arī no pūļa iznāk viena morīšu meitene ar 100 bizītēm un tā iedziedas mikrafonā! Viņai pievienojas jaunēklis, kas izskatās pēc Džastina Timberleika ar hūtīti, un sākar balsi atdarināt visādus instrumentus vai dj miksēšanas skaņas – atmosfēra miljons!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s