27.03.2008. Kopenhagena

ceļojums

Pirmais rīts hostelī sākās ar vienas jaunkundzes nokrišanu ģībonī. Visi apkārtējie steidz palīgā, nesot ūdeni, spilvenus un ceļot kājas gaisā. Ātrā palīdzība ieradās pēc kādām 4 minūtēm un pēc kādām 10-15 jau prom. Izrādās, jaunkundze nav ēdusi kopš iepriekšējās dienas. Absurds kaut kāds – apsēdies pie galda, lai iekostu brokastis un saļimsti no izsalkuma.

Nu ja mēs skatītos pēc tā, ko Kopenhāgenā te lielākā daļa ēd, tad tās ir maizes bulciņas ar drusku gaļu un salātiem. Viņiem visiem vajadzētu būt resniem vai vismaz ar tendenci uz tuklumu. Protams, ka lielākoties te to resnuļu nav, nezinu ar ko to izskaidrot.. ar jūras gaisu vai riteņbraukšanu. Uz ielām diezgan daudz āriešu ar baltiem matiem un gaišām skropstām, vikingi laikam, bet vispār pēc Pēterburgas Kopenhāgena, lai arī skaista, tomēr liekas remdena. Te viss tāds pareizs, sakopts un  visi ievēro ceļa noteikumus. Kas man patīk, tas ir tas, ka visur skan tā pati mūzika, ko klausāmies arī Rīgā – veikalos, hostelī vai izstāžu zālēs.

kanāls blakus DAC

Šodien esmu bijusi gan DDC [Dansk Design Center], gan DAC [Dansk Arkitektur Center] abos labas izstādes un grāmatnīcas. Nopērku dāņu arhitektūras ceļvedi un pēc tā aizbraucu līdz pludmalei apskatīt PLOT dēļu mājiņu. Tas ir ārpus manas Kopenhagenas kartes, bet ceļvedī karte ir bez ielu nosaukumiem, tad nu nākas paļauties uz iedzimto inteliģenci un intuīciju nepazust svešā vietā, kas izdodas diezgan veiksmīgi. Izstaigāju arī nelielu līkumu pa pludmali. Te ir ļoti daudz skrējēju un skrituļslidotāju. Laiks, lai arī saulains, tomēr ir diezgan auksts, taču neskatoties uz to, vietējie staigā vaļējām jakām un bez cimdiem. No Pēterburgas atvestās iesnas sāk liecināt par sevi aizvien vairāk.

Plot dēļu mājiņa

p.s. viņiem te uzstāsies Brainstorm.

)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s