18.03.2008. Pēterburga

ceļojums

Hostelis „Cuba” izrādījies tīri jauks, lai arī bildē likās greznāks.. toties recepcijas meitene izskatās pēc mongolietes-ķīnietes [kā vēlāk izrādās no Irkutskas]. Runā visādās valodās un liekas atceras katru, kas šeit apmeties. Varbūt tās ir iemaņas, bet šobrīd tas liekas bezgala patīkami.

brūnās istabas dekors

Esmu ielikta „brūnajā” istabā, jo tai sienas tādā krāsā, un man ir kaimiņos ir 2 vācu māsiņas. Viena ir Anna, kas labprāt runājās un šķiet jauka.

Reģistrācija. Tā ir vajadzīga, tāpēc tiku aizsūtīta uzmeklēt pasta nodaļu uz Ņevskij Prospekt, kur visu nokārtošot, bet nonākot tur, neviens nemaz neraujas mani piereģistrēt. Prasīju sargam, ko man darīt – ieteica ieiet un mēģināt blakus durvīs. Uzkāpjot līdz 4 stāvam, pa ceļam ielienot 2 mistisku kantoru telpās, nokļūstu juridiskā kantorī, kas mani ir gatavi reģistrēt pa 500 rubļiem. Rīt 18.00 jāiet pakaļ. Cerams, ka viss būs labi.

Vakariņoju Venta ieteiktajā kafejnīcā – restorānā „Idiots” [Naberežnaja reki Moika 82]. Nezinu, kā tā izskatījās, kad viņi tur bija, bet tagad notiek fasādes kapitālais remonts, un tikai neliela izkārtne uz stalažām liecina, ka esmu nokļuvusi pareizajā vietā. Lai vai kā, tā pat jākāpj puspagrabā un aizkari ir ciet. Pasūtot ēdienu automātiski nāk klāt „kompļimenti” – 50g degvīna. Ņemot vērā, ka pasūtīju alu klāt varavīksnes forelei, sanāk kombinācija labākajās krievu tradīcijās, bet tā vietai nav ne vainas, ir jau garšīgi, vienīgi kādi 80% apmeklētāju ir tūristi [kafejnīca ar slavinošu aprakstu ir ceļvedī „St.Peterburg in your pocket”, tas daudz ko izskaidro]. Bet nav ko raukt degunu, jo, lai arī labi runāju krieviski, man ir tūristu vīza.

ieeja restorānā “Idiot”

kompļimenti

restorānā


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s